O przedszkolu

Placówka położona jest na uboczu miejscowości w otoczeniu zieleni, z dala od ulicy. Wokół panuje cisza i spokój, co sprzyja codziennym wyjściom i spacerom, podczas których dzieci mają możliwość kontaktu z przyrodą. Mieści się w budynku piętrowym , wolnostojącym.  Przedszkole posiada bardzo dobre warunki lokalowe. Znajduje się w nim 5 przestronnych, słonecznych sal zajęć dla dzieci  – dwie na parterze, trzy na piętrze. Sale zabaw wyposażone są w  kąciki zainteresowań, gry edukacyjne, kolorowe zabawki, sprzęt multimedialny, tj. podłogę interaktywną (sala nr 1), 3 monitory  interaktywne ( sala nr 2, sala nr 3,sala nr 5), telewizor ( hol przedszkolny), dwie szatnie, gabinet metodyczny i  bardzo dobrze wyposażone zaplecze kuchenne i magazynowe. Za budynkiem mieści się ogród przedszkolny, gdzie dzieci mają możliwość swobodnej i zorganizowanej zabawy. Znajdują się tam:  piaskownica, karuzela, zjeżdżalnie, sprężynowce, przeplotnie, altanka, 2 huśtawki – bocianie gniazda, ławeczki. Jednostka jest przedszkolem pięciooddziałowym, czynna jest 10 godzin dziennie: od 6.30 do 16.30.