BIP
LOGO

Galeria grupy

ROK SZKOLNY 2023/2024

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W KRASNOLUDKACH

17 listopada 2023 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na przedszkolaka dzieci z grupy Krasnoludki. Mali artyści zaprezentowali przygotowane z dużą starannością wiersz, piosenki oraz taniec. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Pani Dyrektor, Justyna Fabisiak, przyjęła dzieci do grona społeczności przedszkolnej. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale oraz dyplomy. W sali czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców w nagrodę za piękny występ. To był bardzo radosny i niezapomniany dzień!

 

 

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W KRASNOLUDKACH

 

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło;)

Z tej okazji, 6 listopada dzieci z grupy Krasnoludki wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły! Dzieci przebierały się w bajkowe stroje oraz uczestniczyły w zabawach.

Zwieńczeniem atrakcji było zdjęcie w fotobudce przedstawiającej Kubusia Puchatka.

 

 

URODZINY GABRYSI

 

 

URODZINY OLUSIA G.

 

 

REALIZACJA PROJEKTU „ZDROWE DZIECI”

W ramach realizacji projektu „Zdrowe dzieci” Krasnoludki samodzielnie przygotowywały różne wody owocowe, które posłodziliśmy miodem. Na sam koniec wszyscy spróbowali tego co udało nam się stworzyć. Było pysznie! I bardzo zdrowo! 💦💦

 

 

URODZINY STASIA

 

ŚWIATOWY DZIEŃ CHLEBA

16 października obchodziliśmy Światowy Dzień Chleba. Nasze Krasnoludki poznały etapy powstawania chleba – już od samego ziarna, oraz składniki z jakich robiony jest chleb. Następnie bardzo dzielnie poradziły sobie z łączeniem różnego rodzaju pieczywa z cieniami.

 

„JEŻ” – PRACA PLASTYCZNA Z MASY SOLNEJ

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

TEATRZYK „LEKCJA DOBROCI JASIA I MAŁGOSI”

 

DZIEŃ DRZEWA

Dziś w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Drzewa . Dzieci poznały budowę drzewa i jego znaczenie 🌳🌳🌳🌳 na zakończenie na placu zabaw posadziliśmy małe drzewko 🌳🌳🌳🌳

 

URODZINY WIKTORKA

 

TYDZIEŃ PATRONA PRZEDSZKOLA – JULIANA TUWIMA

W tym tygodniu poznaliśmy twórczość naszego patrona. Czytaliśmy krótkie bajeczki, m.in. „Rzepka” czy „Kotek”, oraz wykonaliśmy przepiękne prace plastyczne – kotki, które  dzielnie wyklejaliśmy kawałkami papieru. To był bardzo twórczy i pełen wrażeń tydzień.

 

DZIEŃ CHŁOPAKA W KRASNOLUDKACH

29 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy bardzo ważne święto – Dzień Chłopaka. Był to dzień pełen zabaw i radości. Nasze maluchy otrzymały wspaniałe upominki oraz dyplomy. Wszystkim naszym chłopcom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego w dniu ich święta!

 

 

URODZINY MARCELINKI

 

URODZINY IGUSI

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2023

 

 

URODZINY FILIPKA

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

To był dzień pełen wrażeń dla Krasnoludków. Były zabawy z kroplami i malowanie farbami. Dziękujemy rodzicom za kreatywność w doborze strojów!

 

PIERWSZE URODZINY KRASNOLUDKÓW


 

 

NASZE PIERWSZE ŚNIADANKO

 

 

DZIEŃ OTWARTY U KRASNOLUDKÓW

Nasze maluchy poznały przedszkole ze swoimi rodzicami. To był bardzo miły i radosny czas pełen zabaw i uśmiechów, po brzegi wypełniony dobrym humorem. Z takim humorem dzieci rozpoczęły swoją piękną przygodę.

 

 


 

ROK SZKOLNY 2022/2023

 

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

Grupa Krasnoludki  zrealizowała moduł I- Czytamy razem z Małym Misiem w ramach projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury, którego organizatorem była Grupa Edukacyjna Mac. W ciągu całego roku szkolnego czytaliśmy razem z naszym misiem oraz zabieraliśmy misia do swoich domów, aby czytać razem z rodzicami. Efektem naszej pracy był dzienniczek Małego Misia, na który składały się informacje o przeczytanych książeczkach oraz wykonane do nich ilustracje.  Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym również weźmiemy udział w projekcie.

 

POKAŻ MALUSZKU, JAK TUPIESZ NÓŻKĄ CZYLI RYTMICZNY KWADRANS MUZYCZNY

Grupa Krasnoludki zakończyła udział w programie Pokaż maluszku, jak tupiesz nóżką czyli rytmiczny kwadrans muzyczny. Program polegał na przeprowadzeniu zajęć rytmicznych, w oparciu o przesłane przez organizatora materiały. W programie przewidzianych było 10 zadań do wykonania, /jedno zadanie na miesiąc/. Zajęcia prowadzone były w oparciu o metodę Emila Jacueza – Dalcrozea, metodę pedagogiczno- artystyczną, której celem jest poszukiwanie drogi do muzyki poprzez różnego rodzaju działania twórcze, ćwiczenia słuchowe, głosowe, ruchowe. Na zajęciach wykorzystywana była również metoda aktywnego słuchania muzyki wg B. Strauss Marsze, tupanki, klaskanki –autorski program K. Czajkowskiej oraz muzyczne inspiracje wg Marii Zofii Tomaszewskiej. Autorkami programu były: Maria Zofia Tomaszewska- EDUMUZ oraz Katarzyna Czajkowska-DZIECIĘCA I MŁODZIEŻOWA AKADEMIA ARTYSTYCZNA– Kaprys. Udało nam się wykonać wszystkie zadania. Za udział w programie otrzymaliśmy certyfikat.

 

DZIEŃ DZIECKA W KRASNOLUDKACH

 

DZIEŃ MAMY I TATY

ZAJĘCIA Z PANEM PSZCZELARZEM

 

 

DZIEŃ STROJU LUDOWEGO

 

 

 

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

 

NIEBIESKIE IGRZYSKA

 

REALIZACJA ZADANIA Z PROJEKTU „Z kulturą mi do twarzy”. EKO – RZEŹBA Z SUROWCÓW WTÓRNYCH EKO – ROBOT.

 

SEGREGACJA ODPADÓW 

DZIEŃ ZIEMI

WYCIECZKA DO GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W KOWALI-STĘPOCINIE Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA KSIĄŻKI DLA DZIECI

 

Z WIZYTĄ W KLUBIE JEŹDZIECKIM

 

DZIEŃ WODY

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY