BIP
LOGO

ZAJĘCIA Z DOGOTERAPII

Dzieciom podczas zajęć towarzyszyła „Beza” pies rasy golden retriever. Od początku swojego życia przygotowywana była do pracy z dziećmi.

Na zajęciach dzieci uczą się prawidłowego kontaktu z psem, poznają jego potrzeby i wzmacniają empatię względem zwierząt. Poza tym, spotkania z Bezą to doskonała okazja do relaksacji, wyciszenia, a także znakomita motywacja do podejmowania różnorodnych działań w zakresie wspierania funkcji motorycznych, poszerzania słownika czynnego dziecka, kształtowania umiejętności narracyjnych, okazywania i nazywania emocji.
W czasie zajęć przedszkolaki mogły osobiście doświadczyć łagodności psa, który cierpliwie wysłuchiwał wydawanych mu poleceń, a przede wszystkim bardzo posłusznie je wykonywał. Wspólne, edukacyjne zabawy wywołały mnóstwo pozytywnych emocji, a kontakt z przyjaznym czworonogiem na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.