BIP ePUAP
LOGO

ZAJĘCIA KULINARNE W PRZEDSZKOLU

Dla naszych dzieci jest to niesamowita podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Dzięki tej zabawie można wspierać zdolności poznawcze zmysłów – węchu, smaku, dotyku, wzroku. Celem zajęć kulinarnych jest nauczenie dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania posiłków oraz wyrobienie nawyków zdrowego odżywiania. Podczas tych zajęć dzieci rozwijają swoją kreatywność, samodzielność oraz sprawność manualną, a także uczą się planowania swoich działań. Wspólne przyrządzanie posiłków jest okazją do aktywnego współdziałania w grupie i sprawia dzieciom mnóstwo radości. Grupa IV- Tygryski robiła już kanapki, grupa III Smerfy wykonywała galaretkę owocową i surówkę. Dzięki uprzejmości Pizzerii Oliwka robiliśmy również pizzę. Wszystkie samodzielnie wykonane potrawy smakują znacznie lepiej.