BIP ePUAP
LOGO

WYCIECZKA DO ZAGRODY EDUKACYJNEJ ALE HECA

23 maja 2023 r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Zagrody edukacyjnej „Ale Heca” w Małomierzycach. Na miejscu poznały zwierzęta hodowlane, Panie opowiedziały o roli zwierząt w życiu człowieka, co zwierzęta jedzą, jak należy o nie dbać. Chętne dzieci mogły je nakarmić, a nawet pogłaskać.  Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach „Sekrety  pszczół – jak żyje pszczoła, jak powstaje miód?”. Poznały rodzaje uli i pracę pszczelarza. Najsłodszym momentem była degustacja miodu, a na zakończenie warsztatów przedszkolaki samodzielnie wykonały woskowe świece.  

W ogrodzie dzieci bawiły się na trampolinie, „łowiły rybki” jeździły na drewnianych rowerkach, huśtały się na huśtawkach. Pobyt na farmie wszystkim bardzo się podobał, może jeszcze kiedyś tam wrócimy. Przedszkolaki choć zmęczone, ale bardzo szczęśliwe z pamiątkowymi świeczkami wróciły do przedszkola.