WITAJ WIOSNO

Jedną z wielu tradycji kultywowanych w naszym przedszkolu jest pożegnanie zimy i powitanie wiosny. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny oraz kolorowych, wiosennych gaików. Przedszkolaki przeszły w pochodzie z Marzanną i kolorowymi gaikami śpiewając piosenkę „Maszeruje wiosna” po piosence odbyło się oficjalne pożegnanie zimy, czyli spalenie Marzanny, następnie powitano wiosnę kolorowymi gaikami. Obrzędom tym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. To był wyjątkowy dzień, było kolorowo i radośnie!   WITAJ WIOSNO!