BIP ePUAP
LOGO

VI EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ ZAKOŃCZONA!

Właśnie zakończyła się VI edycja Ogólnopolskiego Programu- Uczymy Dzieci Programować.

W wyzwaniu Cała Polska Programuje wzięło udział ponad tysiąc nauczycieli, CodeWeek2020 to więcej niż 20 tys. wydarzeń z czego ponad 11 tysięcy to wydarzenia zrealizowane w ramach programu Uczymy Dzieci Programować. Nasze przedszkole brało w programie aktywny udział. Przypomnijmy! Program edukacyjny ,,Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się naszym dzieciom na każdym etapie ich życia. 1 lutego rozpoczynamy udział w kolejnej edycji programu.