BIP ePUAP
LOGO

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Każdego roku 22 kwietnia, na całym globie, obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. 

Dzień Ziemi w Naszym Przedszkolu stał się coroczną akcją, której celem jest promocja ekologii nie tylko wśród najmłodszych. Dzieci miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać najlepiej jak potrafimy np. poprzez segregację śmieci a także ich recykling.

Dzieci z grupy Mądre Sowy odśpiewały piosenkę „Moja planeta Ziemia”.

Oczywiście nie zabrakło pięknych prac plastycznych wykonanych rękami dzieci o tematyce ekologicznej. Przedszkolaki również w sposób praktyczny pokazały, że dbają o środowisko i pozbierały śmieci w okolicy przedszkola.

Tegoroczny Dzień Ziemi był bardzo udany, właśnie poprzez takie działania dzieci, a przez nich i dorośli uczą się postaw ekologicznych i otwartości na różnego rodzaju problemy dzisiejszego świata. Prowadzone działania pokazały przedszkolakom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię.