ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Każdego roku 22 kwietnia, na całym globie, obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

Dzień Ziemi w Naszym Przedszkolu stał się coroczną akcją, której celem jest promocja ekologii nie tylko wśród najmłodszych. Dzieci miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać najlepiej jak potrafimy np. poprzez segregację śmieci a także ich recykling.

Dzieci z grupy Mądre Sowy odśpiewały piosenkę „Moja planeta Ziemia”.

Oczywiście nie zabrakło pięknych prac plastycznych wykonanych rękami dzieci o tematyce ekologicznej. Przedszkolaki również w sposób praktyczny pokazały, że dbają o środowisko i pozbierały śmieci w okolicy przedszkola.

Tegoroczny Dzień Ziemi był bardzo udany, właśnie poprzez takie działania dzieci, a przez nich i dorośli uczą się postaw ekologicznych i otwartości na różnego rodzaju problemy dzisiejszego świata. Prowadzone działania pokazały przedszkolakom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię.