BIP ePUAP
LOGO

ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

W dniu 10 października obchodzony był Światowy Dzień Drzewa. To międzynarodowa akcja sadzenia drzew, której celem jest zwiększanie świadomości ekologicznej całego społeczeństwa. Dzieci na zajęciach wykazały się wiedzą na temat różnych rodzajów drzew, rozpoznawały je po liściach, owocach oraz układały puzzle przedstawiające liście, układały również drzewo ze skarbów jesieni.

Święto drzewa staje się tradycją w naszej placówce, znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość” postanowiliśmy zasadzić nasze drzewa na placu przedszkolnym, oraz przed przedszkolem.

Obchody Dnia Drzewa przyczyniają się do szacunku dla środowiska naturalnego w dorosłym życiu.