BIP ePUAP
LOGO

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

W dniu 11.05.2023 r. dzieci uczestniczył w spotkaniu ze strażakami OSP Kowala -Stępocina. Tematem spotkania było przybliżenie dzieciom pracy strażaka oraz działalności Straży Pożarnej w Kowali – Stępocinie. 

Dzieci dowiedziały się, że praca strażaka jest ciężka i trudna, czasami bardzo niebezpieczna. Poznały jego zadania i obowiązki  oraz  dowiedziały  się, jakie  predyspozycje  powinien  posiadać kandydat na strażaka. Strażacy zademonstrowali zasady  udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz przypomnieli numery alarmowe, które należy znać. Przedszkolaki  zobaczyły, jak wygląda strój strażaka gotowego do akcji, oraz jak wygląda sprzęt ratowniczy i gaśniczy  wykorzystywany do ratowania ludzkiego życia.

Dużą atrakcją dla dzieci było oglądanie wozów strażackich i pokaz „gaszenia pożaru”. Strażacy  przekazali dzieciom wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za wspaniale poprowadzone spotkanie!