BIP ePUAP
LOGO

RUSZA CZYŚCIOCHOWA AKADEMIA

Czyściochowa Akademia to program edukacyjny dla żłobków, przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych, którego celem jest kształtowanie i utrwalanie dobrych nawyków higienicznych wśród najmłodszych. Z myślą o przedszkolach i szkołach podstawowych, przez cały rok szkolny 2021/22, odbywa się akcja Czyściochowe Mistrzostwa – co miesiąc na dzieci i nauczycieli czekają konkursy czy higieniczne święta. Za podejmowane aktywności placówki otrzymują punkty, a na 6 najbardziej aktywnych czeka nagroda główna – edukacyjny piknik dla dzieci, rodziców i lokalnej społeczności. Program obejmuje kilka bloków tematycznych – Higienę dłoni, Higienę nosa i ucha, Kąpiel i mycie włosów, Korzystanie z toalety. Czyściochowo to kraina zamieszkana przez przyjaciół. Każdy bohater reprezentuje inny obszar związany z codziennym dbaniem o higienę. Przypomnijmy, nasze przedszkole w roku szkolnym 2020/21 brało udział w programie Czyściochowe Przedszkole. Czyściochowa Akademia jest kontynuacją tego programu. Czyściochowa Akademia jest organizowana w ramach programu Rossnę!

 

Iwona Piotrowska