RATOWNIK MEDYCZNY

Dziś 03.11 gościliśmy w naszym przedszkolu ratowników medycznych, którzy zajechali pod nasze przedszkole prawdziwym ambulansem. Dzieci miały możliwość obejrzenia wnętrza karetki pogotowia ratunkowego. Największa frajdę sprawiło dzieciom to, iż mogły usiąść za kierownicą karetki i włączyć sygnał dźwiękowy. To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły dzieci z całego przedszkola. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanych ratowników medycznych było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami”. Bardzo dziękujemy za przybycie i za poświęcony czas naszym przedszkolakom. To była dla nas wszystkich cenna lekcja życia. Dziękujemy!