BIP ePUAP
LOGO

PROJEKT EDUKACYJNY- TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH

Grupa IV- Tygryski realizowała w dniach 04.01-11.01 projekt edukacyjny Tydzień Bajek Polskich. Dzieci poznały bajki, które oglądały jeszcze ich mamy i dziadkowie. Poznały przygody Bolka i Lolka, Reksia, Smoka Wawelskiego i jego kucharza oraz misia Kudłatka. Bolek i Lolek pomógł dzieciom znaleźć sposoby radzenia sobie z nudą, przedszkolaki poznały zjawiska atmosferyczne w pogodzie, tworzyły swoją mapę pogody. Z Reksiem dzieci poznały instrumenty muzyczne i tworzyły własną muzykę. Ze Smokiem Wawelskim Tygryski poznały Kraków i mapę Polski. Miś Kudłatek zabrał przedszkolaki do parku, pokazał zwierzęta tam żyjące oraz wyjaśnił działanie zegara słonecznego. Ulubionym bohaterem bajkowym stał się jednak sympatyczny piesek, Reksio. Wspólnie napisaliśmy list do niego, który opublikowany będzie Facebooku, na grupie projektu.