BIP ePUAP
LOGO

POZNAJEMY PRACĘ STRAŻAKA

Nasze przedszkolaki w dniu dzisiejszym wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowali, aby poznać tajniki pracy strażaków. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą. Dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy zwierzętom oraz ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiania wozu strażackiego oraz wyposażenia, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i z uwagą słuchały strażaków. Dzieci poznały sposoby alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Wizyta w OSP z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków. Dzieci utrwaliły sobie również numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy-112.Dziękujemy strażacy!