BIP ePUAP
LOGO

POKAŻ MALUSZKU, JAK TUPIESZ NÓŻKĄ CZYLI RYTMICZNY KWADRANS MUZYCZNY

Grupa Krasnoludki zakończyła udział w programie Pokaż maluszku,jak tupiesz nóżką czyli rytmiczny kwadrans muzyczny. Program polegał na przeprowadzeniu zajęć rytmicznych, w oparciu o przesłane przez organizatora materiały. W programie przewidzianych było 10 zadań do wykonania, /jedno zadanie na miesiąc/. Zajęcia prowadzone były w oparciu o metodę Emila Jacueza – Dalcrozea, metodę pedagogiczno- artystyczną, której celem jest poszukiwanie drogi do muzyki poprzez różnego rodzaju działania twórcze, ćwiczenia słuchowe, głosowe, ruchowe. Na zajęciach wykorzystywana była również metoda aktywnego słuchania muzyki wg B. Strauss Marsze, tupanki, klaskanki –autorski program K. Czajkowskiej oraz muzyczne inspiracje wg Marii Zofii Tomaszewskiej. Autorkami programu były: Maria Zofia Tomaszewska- EDUMUZ oraz Katarzyna Czajkowska-DZIECIĘCA I MŁODZIEŻOWA AKADEMIA ARTYSTYCZNA– Kaprys. Udało nam się wykonać wszystkie zadania. Za udział w programie otrzymaliśmy certyfikat.