BIP ePUAP
LOGO

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno! Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!”

W dniu 21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Podkreślając ten dzień, przedszkolaki przyszły ubrane na zielono.

Uroczystość powitania Wiosny rozpoczęła się od obejrzenia przez wszystkie przedszkolaki przedstawienia pt. „Zimę żegnamy, Wiosnę witamy” w postać Pani Zimy wcieliła się nasza Pani Martynka a Panią Wiosną była nasza Pani Ania. Zima nas w końcu opuściła i mogła wreszcie królować Wiosna!. Przedszkolaki powitały Wiosnę tańcem i piosenką, trzymając w rękach piękne, własnoręcznie przystrojone gaiki zwiastujące nadejście nowej pory roku. Dobrze się bawiąc, zapraszaliśmy wiosnę, aby na dobre zagościła już z nami, zazieleniła łąki i drzewa i pozwoliła rozkwitnąć kwiatom. Dzieci rozwiązywały zagadki Pani Wiosny, oraz podawały przykłady zwiastunów wiosny. 

W niektórych salach w kąciku przyrody powstały już pierwsze mini ogródki z cebulą, rzeżuchą, owsem, kwiatami. Pomimo deszczowej aury za oknami, jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.