BIP ePUAP
LOGO

LATO Z KOMISARZEM ZEBRĄ

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu przygotował ofertę spotkań dla dzieci i młodzieży na temat bezpieczeństwa i edukacji w obszarze trafnego rozpoznawania zagrożeń w różnych sytuacjach pod nazwą „Lato z komisarzem Zebrą”.

Nasze przedszkolaki uczestniczyły w takim spotkaniu. W czasie spotkania dzieci z dużą ciekawością oglądały pojazdy i sprzęt służbowy. Następnie uczestniczyły w pokazie posłuszeństwa psa służbowego – owczarka belgijskiego – wyszkolonego do wyszukiwania materiałów wybuchowych.

W dalszej części zaprezentowano filmiki o bezpieczeństwie dziecka oraz przeprowadzono pogadankę na temat zasad bezpieczeństwa podczas odpoczynku nad wodą, w lesie, w miejscu zamieszkania zarówno w mieście i na wsi. Szczególnie przestrzegano najmłodszych przed kontaktem z obcymi osobami, przypadkowo poznanymi w czasie spaceru czy zabawy na placu zabaw.

Dziękujemy serdecznie za spotkanie i życzymy Wszystkim udanych, bezpiecznych wakacji!