KOCIE ZABAWY

17 lutego został uznany za Dzień Kota. Kot to pocieszne zwierzę, bardzo często spotykane w domu, jedno z ulubionych zwierzątek dzieci. Tego dnia wszystkie przedszkolaki zamieniły się w wesołe koty, których nie sposób było nie zauważyć: piękne, długie wąsy, opaski z uszami, a nawet kocie ogony zdobiły dzieci we wszystkich grupach przedszkolnych. Dzieci obejrzały przedstawienie o chorym kotku, oglądały książeczki, zapoznawały się z kocimi zwyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Poznały rasy kotów i bohaterów kocich bajek. Były też wesołe „kocie zabawy” : koci spacerek, rozwiązywanie zagadek, wykonywanie różnorodnych prac plastycznych, recytowanie wierszy i śpiewanie kocich piosenek. Ten dzień zapamiętamy na długo.

Iwona Piotrowska