BIP ePUAP
LOGO

Jasełka w naszym przedszkolu

Cuda, cuda, ogłaszają…

            W atmosferę zimowej aury i przedświątecznych przygotowań, włączyły się również jak co roku przedszkolaki z Przedszkola Publicznego im. Juliana Tuwima w Kowali – Stępocinie. Dekorowały sale świątecznymi ozdobami, tworzyły przepiękne prace plastyczne, które ofiarowały najbliższym jako prezenty, ale przede wszystkim chciały uczcić narodziny wyjątkowego dziecka – małego Jezusa. 19 grudnia grupa Tygrysków, przygotowała z tej okazji przedstawienie jasełkowe, by wspólnie z rodzicami świętować ten wyjątkowy czas. 20 grudnia to piękne przedstawienie miały okazję zobaczyć pozostałe dzieci oraz pracownicy przedszkola. Przedszkolaki podczas występu opowiadały historię narodzenia Bożej dzieciny, śpiewały wyjątkowe kolędy oraz pastorałki. Każde dziecko wypełniało na jasełkach swoją niezwykłą rolę odpowiednio przebrane i na tle specjalnie przygotowanej na tę okoliczność scenografii. Sale pachniały świeżym igliwiem i sianem, mieniły się światłem gwiazdek, lampek i dekoracji, a przejęte dzieci ogłaszały wszystkim wesołą nowinę.