BIP ePUAP
LOGO

II MIĘDZYNARODOWY KONKURS HISTORYCZNY „Śladami historii Polski- skąd nasz ród”

Miło nam poinformować, że nasza wychowanka Michalina Stępień z grupy „Mądre Sowy” zdobyła pierwsze miejsce w II Międzynarodowym Konkursie Historycznym „Śladami Historii Polski – skąd nasz ród” w kategorii –  Przedszkole Pieśń Patriotyczna, organizowanym przez Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego. Konkurs skierowany był do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz osadzonych w jednostkach penitencjarnych. Objęty jest Patronatem Honorowym RP Pana Prezydenta Andrzeja Dudy.
Konkurs obejmował tematyką historię Polski, poczynając od Chrztu, aż po czasy współczesne. Celem konkursu było przybliżenie historii państwa i narodu polskiego, którego początki sięgają drugiej połowy X wieku, na którą datuje się rządy pierwszego historycznego władcy Polski – Mieszka I.
          W 966 roku Mieszko I przyjął Chrzest, rozpoczynając tym samym proces chrystianizacji na polskich ziemiach, a wydarzenie to uważane jest za symboliczny początek państwa polskiego.

Uroczysta Gala wręczenia nagród odbędzie się 29 maja 2023r. na Zamku Królewskim w Sali Wielkiej w Warszawie.

Gratulujemy!!!

https://drive.google.com/file/d/1NhV_slGLirHfJ10b3xUnIzL8Dt3z4XEt/view