BIP ePUAP
LOGO

DZISIAJ WIELKA JEST ROCZNICA- 11 LISTOPADA…..

10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości. Ten dzień był bardzo uroczysty. Wszystkie dzieci i personel odświętnie ubrany z kotylionami i biało- czerwonymi kokardami. Nasze sale pięknie udekorowane flagami, balonami, tematycznymi gazetkami. Były zabawy plastyczne, muzyczne, gry planszowe, oglądanie filmów edukacyjnych i słuchanie piosenek. Wszystko o charakterze patriotycznym. Każdy mógł zrobić sobie zdjęcie w naszych fotobudkach. Odbyły się również pokazy mody patriotycznej i konkurs recytatorski Każdy przedszkolak to mały Polak. Wręczone zostały nagrody za udział dzieci i rodziców w konkursie Przedszkole drugi dom. O godzinie 11.11 wszystkie grupy odśpiewały hymn państwowy Mazurek Dąbrowskiego. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały patriotyczne piosenki. Nie zabrakło tańców i zabaw ludowych. Jakie są nasze symbole narodowe? Jaka jest historia naszej ojczyzny? Kim jest patriota? To wie już każdy przedszkolak. Ten dzień pozostanie w pamięci naszych Małych Polaków.

Iwona Piotrowska