BIP
LOGO

DZIEŃ MATEMATYKI W PRZEDSZKOLU

Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na dzień 12 marca. Dzień Matematyki na stałe wpisał się już w kalendarium naszego Przedszkola.

Matematyka kształtuje i uczy dzieci, jest fundamentem logicznego myślenia. Pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata. Dzieci nigdy nie są za małe na spotkanie z matematyką, czują ją intuicyjnie, mają w sobie niezwykły, cenny, naturalny potencjał.

Z okazji Dnia Matematyki Panie przygotowały dla dzieci wyjątkowe, matematyczne zajęcia. Celem takich zajęć jest wpływ na intelektualny rozwój, dzięki czemu dzieci lepiej poznają i rozumieją otaczający świat.

Przedszkolaki brały udział w wielu zabawach matematycznych, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych zarówno u młodszych dzieci, jak i u trochę starszych. Tygryski liczyły, rozpoznawały kolory i figury geometryczne, układały ciągi rytmiczne, nie zabrakło także zabaw z kodowaniem. Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości.