BIP ePUAP
LOGO

CZTERY BEZCENNE PREZENTY DLA TWOJEGO DZIECKA

Kiedy nadchodzą święta każdy z nas zastanawia się nad tym jaki prezent wybrać dla swojego dziecka. Jeśli nie macie Państwo pomysłu na świąteczne prezenty dla swoich pociech, może skorzystacie z naszej podpowiedzi:

1. Czas.To on wyraża miłość, jaką żywisz do dziecka. Im więcej mu go poświęcasz, tym bardziej zaowocuje w przyszłości. W tym roku podaruj dziecku dar słuchania, czytania, pomagania i po prostu przebywania razem.

2. Zrozumienie.Nikt nie jest doskonały. Ani dzieci, ani rodzice! Jeśli Twoja pociecha popełnia błędy najpierw jej wysłuchaj.

3. Zaufanie.Jeżeli wierzysz w swoje dziecko, pomagasz mu uwierzyć w siebie, stale powtarzaj dziecku: „Wiem, że potrafisz!” Wówczas nigdy nie zwątpi, że może być inaczej. I za wiele lat, kiedy stanie przed kolejnym trudnym wyzwaniem, na pewno przypomni sobie Twoje słowa.

4. Entuzjazm.Bez względu na to, co robicie (porządki świąteczne, czy ubieracie choinkę) róbcie to z werwą i ochotą. Twój zapał na pewno udzieli się maluchowi, teraz i w późniejszym życiu, gdy Twoje dziecko będzie musiało zmagać się z o wiele trudniejszymi zadaniami.