BIP ePUAP
LOGO

BIERZEMY UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI EDUKACYJNEJ ,,DZIECI UCZĄ RODZICÓW” OBJĘTEJ HONOROWYM PATRONATEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ


Celem akcji jest zwiększenie świadomości najmłodszych o otaczającym nas świecie, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas zajęć. Dzieci są bardzo ciekawe świata, zadają mnóstwo ważnych i potrzebnych pytań. Dlatego też tematyka zajęć jest bardzo szeroka. Dzieci dowiedzą się jak być bezpiecznym w szkole, w ruchu drogowym, korzystając z internetu czy podczas zimowego oraz wakacyjnego wypoczynku. Ekologia? Ważna sprawa! Dzieci poznają jak poprawnie segregować odpady oraz jak walczyć ze smogiem. Historia? Każdy ją powinien znać. Droga Polski do niepodległości, symbole narodowe to coś, co najmłodsi będą znać. Sport? Sport to zdrowie. Każdy przedszkolak i uczeń jak bezpiecznie ćwiczyć się dowie. Każde zajęcia będą składać się z dwóch części: w pierwszej nauczyciele będą wprowadzać dzieci w tematykę zajęć, a w drugiej najmłodsi otrzymają zadanie do wykonania.

Do świata edukacji wyruszamy i nasz udział w akcji „Dzieci uczą rodziców” zgłaszamy!

Poniżej przesyłamy link, w którym znajdziecie Państwo filmik przygotowany przez twórców akcji „#Dzieci uczą rodziców” i Komendę Powiatową Policji w Zawierciu, w którym podano rodzicom, jak dbać o bezpieczeństwo swoich pociech.

Link do filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=3UMLbjkEzAE&t=119s