BIP ePUAP
LOGO

Akcja „Cała Polska czyta dzieciom” TRWA!

W piątek w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Pani Iwona z grupy Krasnoludków przeczytała wszystkim przedszkolakom dwie bajki z morałem. Pierwsza bajka, której autorem jest Jean de La Fontaine pt. „Świerszcz i mrówki”. Z bajki tej dowiedzieliśmy się, że kto próżniakiem i nierobem — niech tańcuje z panem głodem. I nauka druga: Oszczędnością i pracą, ludzie się bogacą. Druga bajka tego samego autora dostarczyła dzieciom mnóstwo radości i uśmiechu a była to bajka pt. „Żaba i wół” … to historia pewnej żaby, która widząc pasącego się na pastwisku potężnego i grubego woła, zapragnęła być jak on. Nadęła się jak widać na załączonym obrazku – co nie zakończyło się dla niej dobrze.

Serdecznie dziękujemy Pani Iwonie za przeczytanie tych pouczających bajek.  

Zapraszamy wszystkich Rodziców do włączenia się do naszej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.