BIP ePUAP
LOGO

AKCJA „Cała Polska czyta dzieciom” TRWA!

Nasze przedszkole realizuje założenia kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Nie do przecenienia jest kontakt dziecka z książką już od najmłodszych lat.

Kampania ta zachęca rodziców, opiekunów, nauczycieli, wszystkich dorosłych do codziennego, co najmniej dwudziestominutowego czytania swoim dzieciom. Książki wpływają na rozwój intelektualny, wrażliwość, wspomagają wszechstronny i harmonijny rozwój. W naszym przedszkolu nauczycielki systematycznie czytają dzieciom bajki, wiersze, opowiadania. Zapraszani są również goście, którzy czytają dzieciom wybrane utwory. Zachęcamy również rodziców aby włączyli się do tej akcji. W piątek naszym gościem była Pani Sylwia – nasz przedszkolny logopeda. Czytała dzieciom bajki Jana Brzechwy pt.: „Kłamczucha”, „Samochwała”, „Brudas”, „Leń” oraz „Prot i Filip”.

Dziękujemy Pani Sylwii za udział w kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”  za płynne przeczytanie wierszy, piękną interpretację i jak na logopedę przystało –  nienaganną dykcję.