6 marca 2023 EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej obchodzony jest „Europejski Dzień Logopedy”. Celem tego dnia jest rozpowszechnianie wiedzy logopedycznej, stworzenie warunków do szybkiej i rzetelnej konsultacji, informacji i diagnozy osobom, a zwłaszcza dzieciom, z zaburzeniami mowy. W tym dniu Przedszkolaki rozmawiały na temat pracy logopedy, dowiedziały się co należy robić, żeby pięknie i poprawnie mówić. W czasie spotkania z Panią Sylwią – logopedą dzieci usprawniały pracę aparatu artykulacyjnego, ćwiczyły prawidłową i wyrazistą wymowę głosek, usprawniały percepcję słuchową i uczyły się prawidłowego oddychania. Zajęcia prowadzone przez naszą Panią Sylwię stworzyły dzieciom okazję do ćwiczeń usprawniających narządy artykulacyjne oraz do miłej i wesołej zabawy z wykorzystaniem atrakcyjnych pomocy i gier logopedycznych.