11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dziś w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Pielęgnując polskie tradycje patriotyczne w naszym przedszkolu obchodziliśmy 104 rocznicę odzyskania przez nasz kraj Niepodległości.

Radość tą przedszkolaki wyrażały w tańcu i patriotycznych piosenkach z dumą prezentowały Orzełki i inne symbole narodowe. Oddały szacunek tym, którzy walczyli i poświęcali życie dla naszej Ojczyzny.

Głównym celem aktywności małych patriotów z naszego przedszkola było kształtowanie tożsamości, miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli i barw narodowych Polski. Podobnie jak w ubiegłym roku, obchody rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego.

W związku z obchodami 104 rocznicy odzyskania Niepodległości w Gminie Kowala – Stępocina zorganizowano Międzypokoleniową Sztafetę Niepodległościową w której, brały udział dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami oraz nasza kadra pedagogiczna.